Léčba parodontózy

Léčba parodontózy

Léčíme parodontózu

Parodontóza je zákeřná choroba dutiny ústní, která se vyvine na podkladě předchozí dlouhotrvající gingivitidy zhruba od 30 roku života. Průběh onemocnění je chronický a ústní hygiena je zpravidla nedostatečná. Parodontóza se projevuje zápachem z úst, krvácením dásní, tvorbou parodontálních chobotů, úbytkem kosti, putováním, viklavostí a rozestupováním zubů. Dochází k tvorbě abscesů, nahromadění hnisu a tvoří se zubní kámen nad i pod dásněmi. K prvním ztrátám zubů pak dochází už od 45 let věku.

Správně použité diagnostické systémy a dentální hygiena umožní ošetřujícímu odborníkovi stanovit předpokládaný vývoj onemocnění a současně i způsob optimální léčby.

Jak účinně předcházet parodontitidě?

Pokud vám byla diagnostikována parodontitida, pak vám zubní lékař nebo dentální hygienistka navrhne individuální léčebný program k udržování zubů a dásní, aby se zastavil postup onemocnění.

Problémy s dásněmi

Problémy s dásněmi nemusí zpočátku provázet závažné viditelné příznaky, pro včasné stanovení diagnózy jsou proto velmi důležité pravidelné návštěvy u zubního lékaře či dentální hygienistky. K běžným příznakům gingivitidy patří zčervenání a otok dásní, které při čištění krvácejí a vytvářejí se v nich choboty. V pokročilejších stádiích můžete zaznamenat ústup dásní a výskyt hnisu v prostoru mezi zubem a dásní, eventuálně uvolňování a ztrátu zubů.

Většina případů ztráty zubů v dospělém věku není ve skutečnosti způsobena zubním kazem, ale onemocněním dásní, například parodontitidou. Ztráta zubů v dospělém věku je často zapříčiněná parodontitidou, avšak onemocnění dásní, jako je parodontitida, není nezbytnou součástí procesu stárnutí.

Pokud si denně čistíte zuby zubním kartáčkem a mezizubními pomůckami a navštěvujete pravidelně zubní ordinace, zvýšíte svoje šance udržet si zdravé zuby a dásně po celý život. Nedejte proto zubnímu plaku šanci zvětšovat svůj objem a poškozovat vaše zuby a dásně.

Objednat se

Vyberte jednu z možností.

  Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
  Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
   Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Přijímáme nové pacienty